• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Menu Kultura

PIOTR MAKSIM

Dodana: 07.12.2020 20:14

PIOTR MAKSIM

Dotychczasowy dorobek, m.in.:

Wydane płyty:
Rzuć To Na Sprzęt Mixtape (2011), Maxymalnie (2013), Reszty Nie Trzeba (2014), Maximus (2016) , All In (2018)
Zrealizowane projekty i wyróżnienia:

  • 1 miejsce w bitwie freestylowej Jesień Studencka 2012 (Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej).
    Udział w organizowanej przez Uniwersytet w Białymstoku ogólnopolskiej konferencji pod hasłem ,Miejska poezja, która tętni w bruku, czyli polska kultura hip-hopowa: miłoszOFFnia’’ – gdzie wraz z innymi muzykami opowiadałem poezję Czesława Miłosza - hip-hopem, prezentując ją profesorom z całej Polski.
  • udział w projekcie Wizja Lokalna - inicjatywie promującej młodych, nieznanych szerszej publiczności muzyków. Była to swoista reprezentacja, najlepiej się zapowiadających raperów.
    Udział w licznych akcjach o charakterze społecznym, m.in. WOŚP, czy inicjatywa Fundacji „Pomóż Im” – spotkanie z dziećmi na oddziale onkologicznym, dotyczące kultury hip hop i mini występy w szpitalu.
  • 1 miejsce na Mazury Hip Hop Festiwal w konkursie na najlepszy koncert poprzedzający główne wydarzenie. Pokonałem prawie 200 rywalizujących o nagrodę zespołów z całej Polski.
    Udział w 1 edycji ogólnopolskiego talentshow - "Żywyrap" - ćwierćfinał.
  • 1 miejsce podczas Rap Pikniku 2013, dzięki czemu udało się zagrać na głównej scenie podczas białostockich Juwenaliów.
  • W lutym 2014 dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni Aloha Entertainment. Prowadził warsztaty dotyczące hip hopu dla dzieci i młodzieży, które są nastawione na rozwój pasji i umiejętności społecznych uczestników. Zajęcia stanowią pewną odskocznie od monotonii życia w cyberprzestrzeni oraz motywują młodzież do działania w wielu dziedzinach - nie tylko muzycznych.
  • Współpraca z Muzeum Wojska w Białymstoku, gdzie współtworzył projekt pod nazwą "Wyrapujmy pamięć o Sybirze". Uczniowie białostockich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych uczestniczyli w cyklu spotkań z historykami. Następnie odbyła się seria zajęć o hiphopie. Finałem całego projektu było nagranie utworu o Sybirze.
  • Prowadzenie warsztatów w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku, w Pogotowiu Opiekuńczym oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji Dzieci i Młodzieży "Przyjaciele z Osiedla".
  • Wydanie płyty w duecie z producentem Pawłem Urbanem pt. All In i organizacja koncertu promocyjnego w klubie 6-ścian w Białymstoku.
  • Założenie zespołu SamoHa, z którym udało się wywalczyć awans do finałów konkursu "Rockowania 2018" organizowanego przez WOAK.


Program stypendium

Program stypendium obejmuje: stworzenie teledysku do autorskiego utworu pt. Białystok City. Gatunek: hip-hop. Teledysk do tej piosenki będzie przedstawiał wiele nietypowych miejsc w Białymstoku, ukaże różne grupy społeczne naszego miasta, zobrazuje również cechy charakteru białostoczan. Aranżacja utworu łączy nowoczesne, elektroniczne brzmienie z klasycznym stylem rapowania. Cel projektu, ma być zwieńczeniem pracy nad kompozycją, jej filmową interpretacją.

Do góry