• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Ochrona środowiska

 • cat19.09.2023 12:36

  Ptaki w budkach lęgowych

  Sikorka siedzi na gałęzi drzewa, obok znajduje się budka lęgowa

  Aż 46% budek lęgowych, rozdanych przez Miasto Białystok mieszkańcom, zasiedliły ptaki. W lutym 360 domków dla ptaków białostoczanie powiesili na swoich działkach. Tworzenie miejsc do lęgu ptaków jest kolejnym działaniem Miasta na rzecz ochrony przyrody i bioróżnorodności Białegostoku.

 • cat14.09.2023 14:07

  Drugie Mistrzostwa Ploggingu w Białymstoku

  Plakat: ii mistrzostwa ploggingu

  Odpady budowlane, foteliki samochodowe, deska do prasowania – to niektóre ze śmieci znalezione w białostockim lesie. Prawie 400 biegających miłośników przyrody sprzątało dziś (14 września) Las Pietrasze. Drugie Mistrzostwa Ploggingu w Białymstoku odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku – Tadeusza Truskolaskiego. W wydarzeniu wzięli udział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki i radna Joanna Misiuk.

 • cat08.08.2023 14:25

  Nowoczesna kompostownia w ZUOK Hryniewicze

  Zdjęcie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych z informacją, gdzie zostanie wybudowana nowa kompostownia

  Miejska spółka P.U.H.P. LECH rozpoczyna inwestycję, polegającą na utworzeniu nowoczesnej kompostowni odpadów zielonych i bioodpadów. Jej realizacja jest możliwa m.in. dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. Dofinansowanie pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 • cat02.08.2023 12:05

  Rowery elektryczne do sądu

  Kobieta jedzie rowerem po ścieżce rowerowej, obok znajduje się łąka kwietna

  Miasto zdecydowało się na realizację projektu „Ekorower – alternatywa dla samochodu”, czyli wsparcie finansowe zakupu 300 rowerów elektrycznych. Uchwała podjęta przez białostockich radnych w tej sprawie została unieważniona przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Miasto złoży skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na tę decyzję.

Departament Ochrony Środowiska

ul. Słonimska 1
15-950 Białystok
tel.: 85 869 6408
dos@um.bialystok.pl

Zobacz na mapie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku

Logo Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Logo lasy państwowe

Do góry