• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Menu Kultura

Krystyna Misiukiewicz

Dodana: 26.11.2020 20:08

Zdjęcie Pani Krystyny Misiukiewicz

Dotychczasowy dorobek artystyczny, m.in.:
– udział w festiwalu muzycznych, m.in.: "Aurora Music Festival" (Szwecja 2011), "I suoni delle Dolomiti" (Dolomity 2010),  54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Biennale" (Wenecja 2010).
– współpraca z Konserwatorium Muzycznym w Wenecji przy projekcie operowym "La cecchina", występy w teatrze "Malibran";
– udział w warsztatach, m.in.: II Letnich Warsztatów Orkiestrowych Warszawskiej Filharmonii Młodzieżowej w Jarosławcu (2003);

Laureat stypendiów, nagród i wyróżnień, m.in.: stypendystka programu "Muzyczna Agrafka" (2004), I miejsce w XXX Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (2001), wyróżnienie w XXIX Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (2000), wyróżnienie w eliminacjach międzyszkolnego konkursu "Życie i twórczość F. Chopina" (2000).

Program stypendium
Projekt pn.  "Postmodernizm w muzyce polskiej na przykładzie trio stroikowego" dotyczy zorganizowania i wykonania na terenie Białegostoku dwóch koncertów. W repertuarze znajdą się utwory polskich kompozytorów: M. Spisaka, A. Szałkowskiego, A. Tansmana.
Program stypendium obejmuje: nawiązanie współpracy z muzykami (Chiarą Paolo – klarnecistka i Mauelem Cester – fagot) oraz skompletowanie materiałów nutowych; ustalenie terminów koncertów; przygotowanie materiału muzycznego; próby z muzykami; promocję projektu w Internecie, a także poprzez ulotki i plakaty.

Rezultaty: dwa koncerty na terenie Białegostoku; poszerzenie horyzontów i wiedzy odbiorców na temat polskiej muzyki okresu postmodernizmu; dotarcie do szerokiego grona publiczności, bez podziału na wiek; rozwój artystyczny w zakresie wykonawstwa muzyki kameralnej.

Uzasadnienie projektu: Po dość długiej przerwie działania na terenie Białegostoku Stypendystka z radością zaprezentuje swoje zdolności, które nabyła podczas edukacji za granicą, dzieląc się tym czym może - koncertowaniem i graniem dla słuchaczy z Białegostoku - miasta w którym wyrosła i zdobywała pierwszą edukację muzyczną. Dobór repertuaru wydaje się być dobry – uderza on w gusta wymagających melomanów, ale zarazem jest na tyle "współczesny", a przez to "łatwy", iż z pewnością przemówi do każdego odbiorcy. Ponadto projekt ma na celu: wzbogacenie i rozszerzenie świadomości narodowej na podłożu muzycznym – muzyka kompozytorów polskich okresu postmodernizmu, napisana na skład: obój, klarnet, fagot (trio stroikowe) przybliży wiedzę o niespotykanych instrumentach; projekt zachęca do zwrócenia uwagi na dzieła kompozytorów polskich nie do końca znanych, ukazując różnorodność i bogactwo muzyczne; projekt zachęca do poznania i słuchania muzyki współczesnej.

Do góry