• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Biuro Strefy Płatnego Parkowania

ul. Lipowa 18
15-427 Białystok
bspp@um.bialystok.pl
tel.:
85 869 6713,
85 869 6716,
85 869 6719,
85 869 6770.

Parkomaty

W strefie płatnego parkowania w Białymstoku zostało zainstalowanych 185 sztuk parkomatów.

Parkomaty umożliwiają wniesienie opłaty za postój w czterech językach do wyboru przez użytkownika, a mianowicie w: j. polskim, j. angielskim, j. niemieckim i j. rosyjskim (zmiana języka następuje poprzez naciśnięcie przycisku z flagami "WYBÓR JĘZYKA").

W trakcie całej operacji zakupu biletu parkingowego na wyświetlaczu parkomatu pojawiają się tekstowe komunikaty pomocnicze.

Podczas dokonywania płatności, na wyświetlaczu parkomatu na bieżąco jest wyświetlany aktualnie opłacony czas postoju, odpowiadająca mu opłata oraz data i godzina zakończenia opłaconego czasu postoju.

Opłata za postój w parkomacie wnoszona jest z góry z możliwością wnoszenia opłat z tzw. przeniesieniem na najbliższy dzień płatnego postoju. Minimalny opłacony czas postoju wynosi 15 minut.

Parkomat pozwala na anulowanie operacji w dowolnym momencie przed jej ostatecznym zaakceptowaniem poprzez naciśnięcie przycisku "PRZERWIJ TRANSAKCJĘ".

Opis parkomatu:

Opis parkomatu

 

Instrukcja wniesienia opłaty w parkomacie:

Instrukcja obsługi parkomatu

Parkomat przyjmuje monety NBP o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł. Parkomat nie wydaje reszty.

W przypadku stwierdzenia awarii parkomatu, korzystający z pojazdu jest obowiązany do wykupienia biletu parkingowego w najbliżej zlokalizowanym czynnym parkomacie.

Zestawienie parkomatów w strefie płatnego parkowania w Białymstoku

rozmiar: 17,4 KB XLSX pobierz
Do góry