• Rynek Kościuszki w Białymstoku – po lewej: biało-kremowy budynek Astorii, biały budynek Archiwum Państwowego, czerwony budynek Katedry Białostockiej, po prawej: kamienice

Edukacja

 • cat13.07.2017 10:16

  Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

  Baner edukacja

  Ponad 4 tysiące 300 miejsc dla młodzieży przygotowano w białostockich szkołach ponadgimnazjalnych. Do szkół zakwalifikowało się blisko 3 tysiące 970 kandydatów. W placówkach pozostały jeszcze wolne miejsca. Zostaną one udostępnione w rekrutacji uzupełniającej.

  Więcej
 • cat06.07.2017 12:41

  Lato z Polską

  Ilustracja do artykułu 170706 Wizyta dzieci z Bia│orusi-8.jpg

  W Białymstoku gości 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Białorusi wraz z opiekunami. Mają polskie korzenie, przyjechali do nas w ramach akcji „Lato z Polską”. Ich pobyt zorganizował podlaski oddział Wspólnoty Polskiej i władze Białegostoku. Dziś cała grupa wraz z opiekunami odwiedziła prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. W spotkaniu uczestniczyła Andżelika Borys – prezes Związku Polaków na Białorusi.

  Więcej
 • cat05.07.2017 12:40

  Studenci z zagranicy w Białymstoku

  Ilustracja do artykułu 170705 Letnia Szko│a Jŕzyka Polskiego UWB-3.jpg

  Dziś na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku uroczyście rozpoczęła się kolejna edycja Letniej Szkoła Języka i Kultury Polskiej POLLANDO dla cudzoziemców. Do Białegostoku przyjechało 45 stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wyróżniających się studentów lektoratów języka polskiego i polonistyk zagranicznych ośrodków akademickich.

  Więcej
Do góry