Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Białystok Wielu Kultur - kalendarz kulturalny 2021

Dodana: 21.12.2020 14:38

Kategorie: Kultura

Miasto Białystok przygotowało kalendarz „Białystok wielu kultur” z harmonogramem przedsięwzięć kulturalnych na 2021 rok. Publikacja tym razem została przygotowana w wersji elektronicznej dostępnej na stronie miejskiej w zakładce Kultura.

Zależy nam na tym, by imprezy kulturalne budowały tożsamość miasta, przypominały o jego przeszłości, w tym wielokulturowości i wielowyznaniowości. Wśród najważniejszych projektów w dziedzinie kultury na 2021 rok są projekty cykliczne oraz te, które realizują organizacje pozarządowe przy wsparciu finansowym Miasta (wystawy, koncerty, spotkania, festiwale, prezentacje, przeglądy). Jednocześnie Miasto dba, by tworzyć bogatą lokalną ofertę kulturalną, podkreślić rolę edukacji kulturalnej, promować twórców i lokalnych animatorów. Stąd ważnym elementem przy tworzeniu Kalendarza kulturalnego była współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, dzięki którym przygotowana publikacja pozwoli spełnić oczekiwania mieszkańców miasta, którzy w ofercie z pewnością znajdą coś dla siebie.  

Departament Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku dziękuje wszystkim instytucjom i organizacjom pozarządowym za przesłanie materiałów oraz udostępnienie zdjęć, zamieszczonych w niniejszym kalendarzu. Z uwagi na trwającą wciąż pandemię w kalendarzu umieszczane są także propozycje działań kulturalnych, realizowanych online.  

Białystok Wielu Kultur - kalendarz kulturalny 2021

rozmiar: 6,52 MB PDF pobierz
Do góry