• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wywożenie zalegającego śniegu

Po ostatnich intensywnych opadach i zakończonej czynnej akcji odśnieżania w Białymstoku trwa wywożenie zalegającego śniegu z okolic skrzyżowań ulic, przedszkoli i szpitali czy strefy płatnego parkowania. Uprzątanie śniegu rozpoczęło się w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 stycznia).

Nadmiernie zhałdowany śnieg pogarsza warunki widoczności i może zagrażać bezpieczeństwu ruchu. Dlatego miasto Białystok zleciło wywóz zalegającego w mieście śniegu z okolic skrzyżowań ulic, lewo- i prawoskrętów, hałd ograniczających widoczność przy nawrotkach, a także m.in. przy przedszkolach i szpitalach. Śnieg wywożony jest także z parkingów w Strefie Płatnego Parkowania.

Usuwany śnieg przewożony jest na cztery działki na terenie Białegostoku: w okolicach ulicy Produkcyjnej, lotniska oraz Pietrasz. Oczyszczanie prowadzone będzie jeszcze we wtorek (23 stycznia) oraz w nocy z wtorku na środę (23/24 stycznia).

Mieszkańcy, którzy własnymi siłami chcą pozbyć się śniegu ze swojego terenu mogą wywieźć go na część działki o numerze geodezyjnym 1/49 w obrębie 22 Krywlany i działki o numerach geodezyjnych 1532/8 i 1532/11 w obrębie 18 – Pieczurki.

Więcej informacji dotyczących lokalizacji działek przeznaczonych do wywożenia śniegu, a także m.in. firm odpowiadających za odśnieżanie w wyznaczonych sektorach miasta znajduje się w zakładce: Gospodarka komunalna/Zimowe oczyszczanie miasta.

Opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry