Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Mistrzostwa Polski Strongman Open

Dodana: 16.08.2021 15:22

W najbliższą niedzielę (22 sierpnia) w Białymstoku odbędą się Mistrzostwa Polski Strongman w parach. Wezmą w nich udział najsilniejsi w Polsce – i nie tylko – zawodnicy dyscypliny strongman.

Zawody rozpoczną się o godz. 15.00 na Rynku Kościuszki. W samym sercu Białegostoku odbędą się między innymi następujące konkurencje: przerzucanie opon, przenoszenie słupów czy podnoszenie ponad 100-kilogramowych sztang. Nasze miasto reprezentować będą białostoczanie Marek Czajkowski i Grzegorz Łaniewski. Poprzednie imprezy tego typu gromadziły na Rynku Kościuszki ogromne rzesze oglądających. Organizatorzy zawodów zakładają, że w tym roku będzie podobnie.

– Niezwykle widowiskowe rywalizacje z pewnością przyciągną na to wydarzenie nie tylko białostoczan, ale i turystów przebywających w tym czasie w naszym mieście – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zapraszamy do oglądania.

Impreza będzie miała charakter nie tylko sportowy, ale i medialny. Dzięki niej Białystok ma szansę po raz kolejny zaistnieć na sportowej mapie kraju. Mistrzostwa uzyskały Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku oraz wsparcie finansowe na działania promujące Miasto Białystok podczas tego wydarzenia.

Anna Kowalska

Program 2021 Strongman w parach

rozmiar: 301,42 KB PDF pobierz
Do góry