Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Maseczki dla potrzebujących seniorów

Aktualizacja: akcja została zakończona 30 maja.

---

Najbardziej potrzebujący seniorzy 65+ już otrzymują maseczki wielokrotnego użytku od Miasta Białystok. Pierwsza partia jest od rana rozwożona przez Straż Miejską. Maseczki trafiają bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Możliwe są zgłoszenia telefoniczne, e-mailowe i smsowe. 

Miasto Białystok przygotowało maseczki bawełniane, wielokrotnego użytku, można je prać w wysokiej temperaturze i prasować. Każdy senior w wieku 65 lat i powyżej, który skontaktuje się z Urzędem Miejskim w Białymstoku, otrzyma taką maseczkę do domu.  

Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie od 22 kwietnia, w godzinach 7.30-15.30 – pod numerami telefonów: 85 869 65 55, 85 869 65 59 i 85 869 65 73. W środę w systemie zostało zarejestrowanych ok. 1 tys. zgłoszeń od seniorów. Ze względu na tak duże zainteresowanie maseczkami zostały wprowadzone dwie kolejne możliwości kontaktu. Oprócz zgłoszenia przez telefon można wysłać e-mail na adres: maseczka65plus@um.bialystok.pl lub sms: 517 297 597, 517 297 601.

Dzwoniąc, pisząc e-mail lub sms należy podać imię i nazwisko, pesel oraz adres, pod który maseczka ma być dostarczona. 

– Chcemy pomóc naszym najstarszym mieszkańcom, aby w sposób bezpieczny i nieodpłatny zostali wyposażeni w maseczki – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Niektórzy mogą mieć problem z dostępem do odpowiednich punktów sprzedaży lub po prostu może im brakować na to pieniędzy. Właśnie do takich osób potrzebujących kierujemy naszą akcję. 

Maseczki rozwożą funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku, nie trzeba po nie przychodzić osobiście. Jeśli będzie potrzeba – Miasto kupi kolejną partię maseczek dla seniorów. 

Przypominamy, że od 16 kwietnia mamy obowiązek zakrywania twarzy (ust i nosa) podczas przebywania w przestrzeni publicznej. 

Klauzula informacyjna: https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/maseczki-od-miasta-dla-seniorow.html.

Kamila Bogacewicz 

a

Do góry