Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Białystok świętuje 30 lat samorządu

Dodana: 28.05.2020 10:06

27 maja w całym kraju obchodzona była 30. rocznica utworzenia samorządu terytorialnego. Białystok także uczcił tę rocznicę. Urząd Miejski przygotował specjalny spot i zestaw zdjęć, które pokazują, jak zmieniło się miasto.

Obchody tej rocznicy miały wyglądać inaczej – Miasto planowało zorganizowanie uroczystego koncertu dla mieszkańców. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa trzeba było z tych planów zrezygnować. Przygotowano specjalny spot, który pokazuje, jak zmieniło się nasze miasto. Przedstawione zostały także wypowiedzi białostoczan o tym, co sądzą na temat swojego miasta, jak postrzegają dzisiejszy Białystok. Relacja jest dostępna na Facebooku.


Spot w środę wieczorem został wyświetlony na budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1. Transmisję z tego wydarzenia mieszkańcy mogli oglądać na Facebooku. Emisję spotu poprzedziło wystąpienie prezydenta miasta Tadeusz Truskolaski, który mówił, że osiągnięcia samorządu to największy sukces naszej ojczyzny. A były one możliwe dzięki temu, że samorząd w swoich małych ojczyznach potrafi budować wspólnotę mieszkańców. Prezydent zwrócił się do białostoczan z podziękowaniami za to, że wspólnie z samorządem troszczą się o rozwój miasta.

Dziękuję za te ostatnie 14 lat, że jesteśmy razem, bo tak się składa, że przez połowę tego trzydziestolecia służę Państwu w roli prezydenta miasta – powiedział Tadeusz Truskolaski. – Dzisiaj świętujmy, wspominajmy i cieszmy się z tego, co miasto i my wszyscy razem osiągnęliśmy.

Przemianę, jaka dokonała się w Białymstoku przez te lata, można zobaczyć na zdjęciach ustawionych na Rynku Kościuszki. Autorką zdjęć archiwalnych jest Agnieszka Sadowska, współczesnych – Adam Ludwiczak i Dawid Gromadzki.

Anna Kowalska


Do góry