• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białostoczanie i białostoczanki zgłosili swoje postulaty

Dodana: 24.05.2024 14:01

Komunikacja miejska, modernizacja i remonty dróg, ścieżki rowerowe, infrastruktura miejska, planowana budowa aquaparku oraz potrzeby osób z niepełnosprawnością i wsparcie psychologiczne dla osób tego potrzebujących – okazały się wiodącymi tematami poruszanymi przez białostoczan podczas spotkań z prezydentem miasta pn. „Porozmawiajmy o Białymstoku. Stwórzmy razem mapę potrzeb”.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski spotkał się z mieszkańcami kolejnych pięciu białostockich osiedli. Na te spotkania, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, przyszło nawet po kilkadziesiąt osób. Każdy miał możliwość zadania pytania, zgłoszenia potrzeby czy podzielenia się opinią o Białymstoku.

- Bardzo cieszy mnie, że mieszkańcy przychodzą coraz liczniej i aktywnie biorą udział w spotkaniach poświęconych sprawom naszego miasta – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Zgłoszone postulaty białostoczan zostaną przeanalizowane, a efekt tej analizy będzie jednym z najważniejszych elementów branych pod uwagę w pracach nad budżetem miasta. Jednocześnie planowany jest monitoring i przekazanie mieszkańcom sprawozdania z tego, co uda się zrealizować, a wcześniej wprowadzić do budżetu miasta.

Mimo zakończenia tego cyklu spotkań, wciąż dostępna jest ankieta, której wyniki mają wskazać, jak mieszkańcy oceniają m.in. bezpieczeństwo, komunikację miejską, czystość, zieleń, stan dróg i wiele innych obszarów. Pytania dotyczą także konkretnych potrzeb i projektów, które powinny zostać zrealizowane. Ankietę można wypełnić online do niedzieli (26 maja) na stronie Miasta.

Magdalena Gajewska

Do góry