• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Park na Wygodzie

Dodana: 19.06.2017 13:38

Kategorie: Aktualności Inwestycje Sport

Przestrzeń sportowo-rekreacyjna na osiedlu Wygoda powiększy się. Przy ulicy Aleksandra Fredry będzie można m.in. pograć w gry zespołowe na boisku i poćwiczyć swoje umiejętności w skate parku. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na drugi etap tej inwestycji.

W ramach nowego przedsięwzięcia na Wygodzie zostanie wybudowane rekreacyjne boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Umożliwi ono mieszkańcom grę w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i badmintona. Obok powstanie skate park, dostosowany do ćwiczeń i uprawiania sportów ekstremalnych na deskorolkach, rowerach bmx i rolkach. Z tego miejsca będą mogli korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkowcy. W nowym miejscu odnajdą się także miłośnicy tenisa stołowego i szachów. Przy ul. A. Fredry zostaną zamontowane stoły do tych gier.

Wyłoniony w przetargu wykonawca zadba także o budowę parkingu, toalety i alejek spacerowych. Pojawi się oświetlenie zewnętrzne i monitoring. Większość plac budowlanych powinna zakończyć się do końca października 2017 r. Wykonawca na budowę miejsc postojowych będzie miał miesiąc dłużej. Oferty można składać do 4 lipca.

W naszym mieście powstaje coraz więcej miejsc do rekreacji, wypoczynku czy sportowej aktywności. Jednym z nich jest właśnie park na Wygodzie. Dzięki realizacji drugiego etapu tej inwestycji powstanie tu przestrzeń, z której będą mogli korzystać białostoczanie w każdym wieku – mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Pierwszy etap inwestycji w parku przy ul. A. Fredry zakończył się pod koniec ubiegłego roku. Na Wygodzie wybudowano wówczas plac zabaw wyposażony m.in. w huśtawki i przyrządy sprawnościowe dla najmłodszych. Obok powstała siłownia z żółto-czerwonymi urządzeniami do ćwiczeń. Na placu zabaw znajdują się też ławki przeznaczone do przewijania i karmienia dzieci. Zostały tam zamontowane w maju. Na terenie parku nie brakuje także zwykłych ławek, z których można podziwiać otaczającą przyrodę.

Park przy ul. Aleksandra Fredry to miejsce, gdzie białostoczanie mogą odpoczywać, spacerować, spędzać czas na świeżym powietrzu. Prace nad jego utworzeniem rozpoczęły się pod koniec 2011 roku. W 2012 r. zostały tu posadzone młode lipy. Kolejne drzewa – lipy drobnolistne i dęby szypułkowe – posadzono dwa lata później.

Kamila Busłowska

Do góry