• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Ławeczki dla matek

Dodana: 23.05.2017 14:12

Urząd Miejski przygotował niespodziankę dla białostockich mam. Z okazji Dnia Matki w kilku punktach miasta są montowane specjalne ławki przeznaczone do przewijania i karmienia dzieci.

Pierwsze takie ławki stanęły już wczoraj (22 maja) w parku przy ul. Aleksandra Fredry i na placu zabaw na Jaroszówce (ul. Wiślana/Niemeńska). Kolejne montowane są dzisiaj (23 maja) na placu bł. ks. Michała Sopoćki, przy Stawach Marczukowskich oraz na bulwarach przy Zbigniewa Herberta – tam, gdzie często spacerują rodzice z dziećmi. Ławki służą do przewijania dzieci, karmienia, odpoczynku. Są estetyczne, wykonane z drewna dębowego, zadaszone.

Mam nadzieję, że to udogodnienie spodoba się rodzicom i będą z niego chętnie korzystać – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Zależy nam na tym, żeby Białystok był miastem przyjaznym dla rodzin, dlatego staramy się zapewnić naszym mieszkańcom wszelkie pożyteczne nowinki, które zaczynają pojawiać się także w innych miastach w kraju.

Warto podkreślić, że ławki dla mam to w przypadku polskich miast projekt innowacyjny – pierwsza taka ławka stanęła w Warszawie w ubiegłym roku. Pierwszą na świecie zamontowano także w ubiegłym roku w pięciotysięcznym miasteczku na Chorwacji.

Koszt wykonania i montażu białostockich ławek to 30 tys. 550 złotych. Zlecenie wykonała firma „Ostrovia” z Ostrowa Północnego. Miasto nie wyklucza, że jeśli zostaną dobrze przyjęte i spodobają się rodzicom – z czasem może być ich więcej.

Anna Kowalska

Do góry