• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Ostatnie pożegnanie Włodzimierza Leszka Kusaka

Dodana: 23.09.2022 09:43

Kategorie: Rada Miasta

Rodzina, przyjaciele, współpracownicy pożegnali w sobotę, 16 września, Włodzimierza Leszka Kusaka. Urna z prochami Przewodniczącego Rady Miasta w latach 2006-2014 spoczęła na cmentarzu miejskim.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą żałobną w kościele p.w. św. Ojca Pio. Po nabożeństwie głos zabrał m.in. Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Prokorym oraz Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

– Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Włodzimierza Leszka Kusaka, przewodniczącego Rady Miasta w latach 2006-2014. Włodzimierz Leszek Kusak był cenionym i szanowanym samorządowcem, niezwykle zaangażowanym w sprawy naszego miasta – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Uczestnicy ceremonii po mszy udali się na cmentarz miejski, gdzie odbył się pogrzeb. Hołd zmarłemu oddali parlamentarzyści, radni, samorządowcy, przyjaciele i władze miasta.

Włodzimierz Leszek Kusak był radnym miejskim w latach 2006-2018 oraz przewodniczącym rady dwóch kadencji od 2006 do 2014 roku. Zmarł w czwartek, 15 września, po ciężkiej chorobie. Miał 67 lat.

Agnieszka Zabrocka

Do góry