• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Nowe materiały turystyczne

Dodana: 30.08.2023 13:42

Kategorie: Turystyka Promocja

W punkcie informacji turystycznej w Bramie Wielkiej prowadzącej do Pałacu Branickich pojawiły się nowe materiały turystyczne o Białymstoku. Chętni mogą otrzymać ulotkę „Wielokulturowy Białystok. 10 najważniejszych miejsc do zobaczenia” oraz broszurę „Polski Wersal", która jest katalogiem wystawy eksponowanej we wnętrzach bramy i baszt.

Krótka ulotka „Wielokulturowy Białystok” prezentuje dziesięć najważniejszych miejsc i obiektów do zobaczenia w centrum miasta. Pojawiają się tam m.in. założenie pałacowo-ogrodowe Branickich, Rynek Kościuszki, Muzeum Pamięci Sybiru, szlak dziedzictwa żydowskiego.

Ulotka ma służyć przede wszystkim turystom, którzy spędzają w stolicy województwa podlaskiego zaledwie kilka godzin i chcieliby zobaczyć najbardziej znane i najcenniejsze obiekty. Materiał jest też odpowiedzią na potrzeby białostockich hotelarzy, którzy będą mogli zaproponować ulotkę swoim gościom jako doskonały materiał „wstępny” zachęcający do spaceru po mieście. Dwustronna ulotka w poręcznym formacie zmieści się w każdej kieszeni. Można się w nią zaopatrzyć w punkcie informacji turystycznej, do wyczerpania zapasów.

Osoby szczególnie zainteresowane historią założenia pałacowo-ogrodowego w Białymstoku oraz rodu Branickich z pewnością zainteresuje broszura „Polski Wersal. Rezydencja Branickich w Białymstoku. Historia i życie dworskie”. Jest ona katalogiem wystawy prezentowanej w pomieszczeniach punktu IT i zawiera m.in. informacje o Janie Klemensie i Izabeli Branickich, historii założenia pałacowo-ogrodowego, rozplanowaniu terenu i układzie pomieszczeń w XVIII wieku oraz o szczegółach życia dworskiego Branickich: kuchni, strojach, obyczajach. Publikacja jest dostępna w punkcie w Bramie Wielkiej do wyczerpania zapasów.

Nowe materiały promocyjne zostały opracowane przez przewodników turystycznych z Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku w ramach zadań „Witamy w Białymstoku” i „Turystyczny Białystok”, realizowanych dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku.

Do góry