• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach

Dodana: 08.01.2016 10:13

Kategorie: Kultura Zabytki

Prezydent Miasta Białegostoku ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie Miasta Białystok.

Wnioski można składać do 1 lutego 2016 r.

W budżecie Miasta Białystok na rok 2016 przeznaczono na ten cel kwotę 1.200.000 złotych.

Podmioty zainteresowane otrzymaniem w roku 2016 dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach nieruchomych lub ruchomych powinny złożyć wnioski do 1 lutego 2016 r. do godz. 17.00 (zgodnie z art. 57 § 4 kpa) w sekretariacie Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 8 lub Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 1.

Formularz wniosku można pobrać załącznik ze strony lub otrzymać w Departamencie Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przy ul. Słonimskiej 8, p. 203 (II piętro). Szczegółowych informacji udziela Referat Kultury w Departamencie Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, tel. 85 869 6366 lub 509 200 556.

Warunkiem przyznania dotacji jest terminowe złożenie poprawnie wypełnionego wniosku wraz z kompletem załączników, wskazanych we wniosku.

Wśród obowiązkowych załączników powinien znajdować się całkowity kosztorys prac, obejmujący koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne.

Dla prac lub robót budowlanych powinien to być:

  1. ofertowy kosztorys szczegółowy – sporządzony, a następnie sprawdzony, przez osoby posiadające stosowne uprawnienia budowlane, a także podpisany przez: wykonawcę prac, kierownika robót, inspektora nadzoru oraz wnioskodawcę, w przypadku podmiotów niezobowiązanych do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych,
  2. inwestorski kosztorys szczegółowy – sporządzony, a następnie sprawdzony, przez osoby posiadające stosowne uprawnienia budowlane, a także podpisany przez inspektora nadzoru oraz wnioskodawcę, w przypadku, gdy przeprowadznie prac lub robót budowlanych wymaga wyłonienia ich wykonawcy na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

Potwierdzeniem sprawdzenia kosztorysów będzie adnotacja, dokonana przez inspektora nadzoru inwestorskiego, o treści: Kosztorys zweryfikowano w zakresie zastosowanych cen, norm kosztorysowania i przedmiarów, opatrzona jego podpisem i pieczęcią.

Natomiast dla prac konserwatorskich i restauratorskich całkowitym kosztorysem prac zawsze powinien być kosztorys ofertowy, zawierający cenę netto i brutto, podpisany przez uprawnionego wykonawcę prac oraz wnioskodawcę.

Ocena merytoryczna wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach dokonywana będzie w skali od 0 do 100 punktów w oparciu o następujące kryteria:

  1. czas powstania zabytku – do 10 punktów,
  2. autentyczność zabytku i jego wpływ na tożsamość kulturową miasta (wartość artystyczna, historyczna i naukowa zabytku w skali miasta) – do 20 punktów,
  3. dostępność zabytku – do 5 punktów,
  4. konieczność prowadzenia prac wynikająca ze stanu zachowania zabytku – do 20 punktów,
  5. stosowanie rozwiązań i materiałów zgodnych ze sztuką konserwatorską – do 20 punktów,
  6. rzetelność i spójność przedłożonego kosztorysu z dokumentacją techniczną – do 10 punktów,
  7. udział środków z budżetu miasta w realizacji zadania (nie wyższy niż 50% kosztów zadania – Rada Miasta Białegostoku jedynie w szczególnych i uzasadnionych przypadkach, może udzielić dofinansowania w wysokości nieprzekraczającej 90% wartości kwalifikowanej zadania) – do 10 punktów,
  8. rzetelność i terminowość rozliczeń dotacji udzielonych w poprzednich latach – do 5 punktów.

 

Wzór wniosku

rozmiar: 64.5 KB DOC pobierz
Do góry