• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Zmiany w wydawaniu dowodów osobistych

Dodana: 27.12.2023 12:08

29 grudnia 2023 r. wejdą w życie zmiany w sposobie wnioskowania o dowód osobisty, jego odbiór oraz wniosek online. Warto wiedzieć, na czym konkretnie zmiany te polegają, zwłaszcza, jeśli w sprawie dowodu osobistego planujemy wizytę w urzędzie już jutro lub pojutrze (28 i 29 grudnia).

W związku z wdrażaniem zmian, w najbliższy czwartek (28 grudnia) w Departamencie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Białymstoku wnioski o wydanie dowodów osobistych będą przyjmowane do godziny 12.00. Będzie można jedynie odebrać dowód osobisty oraz zgłosić jego utratę. Jest to spowodowane dostosowaniem systemu do zmian w obsłudze wniosków. Prace te są niezależne od urzędu.

Od 29 grudnia 2023 r. wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć przedkładając jedno zdjęcie oraz dowód osobisty lub paszport – nie będzie formy papierowej wniosku. O wydanie dowodu będzie można wnioskować także elektronicznie poprzez stronę gov.pl, ale będzie to wiązało się z koniecznością osobistej wizyty w urzędzie, aby złożyć odcisk palca i wzór podpisu.

Wszelkie dokładniejsze informacje będą dostępne na stronie obywatel.gov.pl od 29 grudnia 2023 r.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Do góry