Formularz kontaktowy

Złota Natalia Maliszewska

Dodana: 17.01.2019 13:30

Kategorie: Aktualności Sport

Natalia Maliszewska z Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia Białystok zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w holenderskim Dordrecht na dystansie 500 m w short tracku. To pierwszy złoty medal w historii tej dyscypliny w kraju. Wybitnego wyniku w międzynarodowej rywalizacji pogratulował zawodniczce prezydent Tadeusz Truskolaski.

To drugi medal mistrzostw Europy Natalii Maliszewskiej, sześć lat temu zdobyła brązowy w sztafecie. Jest też wicemistrzynią świata z 2018 roku na 500 m. Sukces w Dordrechcie to kontynuacja świetnie rozpoczętego sezonu. Zwyciężyła w Pucharze Świata na początku listopada w Calgary, a następnie powtórzyła to osiągnięcie w Salt Lake City. W wyścigach na 500 m zajęła trzecie miejsce w Ałmatach i czwarte w drugim występie w Kanadzie. 23-letnia zawodniczka dominuje w tym roku na tym dystansie i jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dziś (17 stycznia) Natalię Maliszewską podczas treningu na lodowisku odwiedził prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

– Gratuluję sukcesów sportowych i życzę kolejnych historycznych osiągnięć. Mieszkańcy naszego miasta są dumni z faktu, że białostoczanka jest tak wybitnym sportowcem – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Natalia Maliszewska jeszcze w tym roku stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrzyni świata – za dwa miesiące (8-10 marca) w Sofii. Wcześniej walczyć będzie o zwycięstwo w Pucharze Świata, w którym jest zdecydowaną liderką na swoim koronnym dystansie.

Zawodniczka od 6 lat otrzymuje stypendium sportowe i stypendium olimpijskie Prezydenta Miasta Białegostoku.