• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Zimowa Akademia Sportu

Dodana: 04.10.2023 14:42

W dniach 3-4 października w Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku odbywała się Zimowa Akademia Sportu. Realizatorem tego ogólnopolskiego projektu jest Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu „Anima Pro Activ” z Cieszyna. Miasto Białystok wsparło finansowo to przedsięwzięcie.

Zimowa Akademia Sportu to jedyny w Polsce tak multidyscyplinarny format projektu w sportach zimowych, m.in. w curlingu, biathlonie, snowboardzie, hokeju, a także z wykorzystaniem oryginalnego bobsleja. W ramach tej akademii organizowane są zimowe testy sprawności. Polegają one na sprawdzeniu aktywności fizycznej w zimowych dyscyplinach olimpijskich. Projekt ma na celu zapoznanie młodzieży ze sportami zimowymi, organizację zajęć pozalekcyjnych oraz aktywizację dzieci i młodzieży w zakresie sprawności fizycznej.

W Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Komisji Edukacji Narodowej przeprowadzono zimowy test sprawności. Uczestnikom kibicował zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

– Takie wydarzenie to dobra okazja do sprawdzenia poziomu zainteresowania sportem wśród naszej młodzieży. I jednocześnie zachęta do uprawiania aktywności o każdej porze roku – powiedział Rafał Rudnicki.

Test sprawności polegał na pokonaniu trasy z wykorzystaniem halowego zimowego sprzętu sportowego do biathlonu, curlingu, hokeja, łyżwiarstwa oraz snowboardu. Uczestnicy otrzymali medale i dyplomy.

W ramach Zimowej Akademii Sportu białostocką placówkę 3 października odwiedziła ambasadorka akcji – łyżwiarka Katarzyna Bachleda-Curuś. Zorganizowano także Zimową Senioriadę dla osób 60+.

Kamila Bogacewicz

Do góry