Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Zamknięta brama do Ogrodu Branickich

Rozpoczyna się przebudowa mostu w ogrodzie dolnym Pałacu Branickich. W związku remontem od poniedziałku (20 grudnia) do końca czerwca 2022 roku brama wejściowa do Ogrodu Branickich od strony ulicy Akademickiej zostanie zamknięta.

Podczas remontu mostu w Ogrodzie Branickich przebudowana zostanie nawierzchnia i  balustrady. Schody od strony rzeźby „sfinksów” zostaną rozebrane. Przebudowane zostaną również opaski brzegowe, a nawierzchnia dojścia do mostu od strony ul. Akademickiej zostanie utwardzona. Od strony salonu ogrodowego wykonana zostanie nawierzchnia żwirowa. Powstaną również rynsztoki z otoczaków od strony ul. Akademickiej, którymi  odprowadzana będzie woda z okolic bramy i mostu. Inwestycja ma na celu zabezpieczenie konstrukcji mostu. Na realizację prac Miasto uzyskało pozwolenie konserwatorskie Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku.

Wykonawcą jest firma Hydrobud z Białegostoku, wyłoniona w przetargu publicznym. Wartość umowy to ponad 1 mln 272 tys. zł.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry