• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wystawa 700. rocznica założenia Wilna

Dodana: 18.07.2023 14:13

Od dziś (18 lipca) do 14 sierpnia na Rynku Kościuszki można oglądać wystawę poświęconą największym atrakcjom stolicy Litwy, która obchodzi właśnie swoje 700-lecie. W wernisażu uczestniczyli prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i zastępczyni ambasadora Republiki Litwy w Rzeczpospolitej Polskiej Audronė Markevičienė.

  1. urodziny Wilna to wyjątkowa okazja, by lepiej poznać to miasto, które tak znacząco zapisało się w dziejach Litwy i Polski.

– Dzięki wystawie, do której obejrzenia gorąco wszystkich zachęcam, możemy odkryć, jak wygląda współcześnie litewska stolica, czym żyją jej mieszkańcy, a także – co ma do zaoferowania swoim gościom – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam na krótki, ale bardzo ciekawy spacer ulicami Wilna. Miasta, które podobnie jak Białystok stale się rozwija, poszukując coraz ciekawszych dróg ku przyszłości. Odwiedźmy miejsca związane z gospodarką, poznajmy współczesną wileńską kulturą i kuchnię. Wierzę, że będzie to udana i satysfakcjonująca wyprawa.

Wystawa została przygotowana we współpracy z Agencją Promocji Międzynarodowej Turystyki i Biznesu „GO Vilnius” oraz Ambasadą Republiki Litewskiej w Rzeczpospolitej Polskiej. Białystok w styczniu 2022 roku gościł na Rynku Kościuszki wystawę dotycząca Kowna.

Agnieszka Błachowska

Do góry