• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wyjątkowy kalendarz na 2023 r.

Dodana: 06.12.2022 14:45

Miasto Białystok przygotowało kalendarz na 2023 rok. Motywem przewodnim wydawnictwa jest zielony Białystok.

Każda plansza zawiera zdjęcie miejskiej zieleni, między innymi parków, stawów czy skwerów. Białystok słynie z pięknej, zadbanej roślinności. Wiosną, latem i jesienią w mieście można podziwiać, różne ciekawe rozwiązania związane z zielenią miejską. Zwracają na to uwagę zarówno mieszkańcy, jak i przyjeżdżający do nas goście. Są to nie tylko znane już w całym kraju łąki kwietne czy parki, ale też kolorowe skwery, kobierce oraz donice z kwiatami i drzewkami.

Autorami zdjęć do kalendarza są fotografowie z Urzędu Miejskiego: Martyna Kowalik-Strapczuk, Marcin Jakowiak, Dawid Gromadzki i Adam Ludwiczak.

– Do kalendarza wybraliśmy dwanaście wyjątkowych zdjęć przyrody z różnych pór roku, tak żeby ukazać różnorodność pięknej, zadbanej białostockiej zieleni miejskiej. Przypomnę, że wielokrotnie byliśmy nagradzani i doceniani za realizację projektów zielonych w naszym mieście. Na fotografiach znalazł się oczywiście Ogród Branickich, ale też Park Planty, białostockie ulice z roślinnymi donicami i kwitnącymi drzewami, a także zrewitalizowane stawy miejskie. Myślę, że taki kalendarz będzie świetnie promował nasze miasto – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.  

Białostocki kalendarz wieloplanszowy nie trafi do sprzedaży. Znaczna część nakładu zostanie rozesłana do osób i instytucji współpracujących z Miastem. Osobna pula (200 egzemplarzy) zostanie przeznaczona dla zwycięzców konkursu, który zostanie zorganizowany na Facebooku Miasta. Wydrukowano 1 100 szt. kalendarzy wieloplanszowych i  800 szt. kalendarzy trójdzielnych. Całkowity koszt to 21 020,70 zł brutto.

Podobnie jak w latach ubiegłych w kalendarzu zaznaczono wszystkie święta państwowe, katolickie, prawosławne, żydowskie i muzułmańskie, czyli związane z różnymi kulturami i religiami, kojarzonymi z miastem i jego historią.

Agnieszka Zabrocka

Do góry