• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

WOŚP w Białymstoku

W niedzielę (28 stycznia) w Białymstoku, podobnie jak w kraju i poza jego granicami, odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło brzmiało – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Pieniądze na sprzęt ratujący płuca zbierał m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Podczas finału WOŚP w Białymstoku kwestę prowadziło 300 wolontariuszy. Wraz z członkiniami Białostockiej Rady Kobiet i posłem RP Krzysztofem Truskolaskim pieniądze na sprzęt ratujący płuca po pandemii zbierał prezydent Tadeusz Truskolaski.

Z kolei do 50 sztabowych i firmowych puszek stacjonarnych zbierane były datki na WOŚP w białostockich firmach, instytucjach i placówkach oświatowych. W Urzędzie Miejskim do puszek trafiło 7855,43 zł, czyli prawie dwa razy więcej niż rok temu.

W Białymstoku główna scena stanęła jak zawsze na Rynku Kościuszki. Wystąpili na niej m.in. Empty Space, Czeremszyna, Waterside, Cyrko, Felivers, Łzy, Lukasyno, Effect. Pomiędzy koncertami odbywały się licytacje. Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji, m.in. pokazy służb mundurowych, morsowanie, sportowe rozgrywki. Nie zabrakło też światełka do nieba. Do białostoczan ze sceny przemówił m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

– Przez wszystkie lata, od kiedy jestem prezydentem, Białystok gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nie wyobrażam sobie, by było inaczej. Tego oczekiwali i oczekują białostoczanie i białostoczanki, pokazując co roku, jak bardzo mają otwarte serca – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wieczorem na budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej wyświetlone zostało czerwone serduszko z napisem „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” oraz hasło „#Białystok gra z WOŚP”.

Organizatorzy białostockiego finału WOŚP zaplanowali także wydarzenia towarzyszące. W sobotę, 20 stycznia, odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia „Kameralnie od serca dla płuc po pandemii”, 27 stycznia – Tor Białystok MotoOrkiestra i WOŚP CUP Futsal, a 28 stycznia – bieg Policz się z cukrzycą oraz Ultraśledź – biegi w Supraślu. Aukcje są także prowadzone na portalu Allegro.

Wydarzenie – finał WOŚP w Białymstoku – zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Wojewody Podlaskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Kamila Bogacewicz

Do góry