• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wicemistrz powitany na lotnisku

Dodana: 21.07.2022 11:10

Młociarz Wojciech Nowicki, zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2022, i jego trenerka Joanna Fiodorow, są już w Polsce. Na warszawskim lotnisku powitał ich zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Wojciech Nowicki został wicemistrzem świata w rzucie młotem na zawodach Eugene 2022 w Stanach Zjednoczonych. Białostoczanin wywalczył „srebro” dzięki rzutowi na odległość 81,03 m. Złoto zdobył inny reprezentant Polski Paweł Fajdek.

Na lotnisku Okęcie, w imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i białostoczan, zawodnika i jego trenerkę powitał zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

– Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszego ambasadora sportu, doceniamy trud i wysiłek zawodnika oraz jego trenerki. Składamy gratulacje i dziękujemy za piękne, sportowe emocje. Jednocześnie trzymamy kciuki za kolejne starty – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podjął decyzję, że Miasto nagrodzi zawodnika 25 tys. zł, a jego trenerkę Joannę Fiodorow – 15 tys. zł.

18. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce odbywają się w dniach 15-24 lipca w amerykańskich miastach Eugene i Portland w stanie Oregon.

Kamila Bogacewicz

Do góry