Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Weź udział w plebiscycie

Dodana: 26.03.2019 13:30

Przypominamy białostoczanom, że wciąż można głosować na „Najpopularniejszego człowieka 100-lecia” w zorganizowanym przez Miasto plebiscycie. Termin głosowania minie 30 maja 2019 r. o północy.

Inicjatywa jest związana z setną rocznicą odzyskania przez Białystok niepodległości. Dzięki niej Miasto chce przypomnieć i uhonorować ludzi, którzy przez minione sto lat współtworzyli Białystok i przyczynili się do jego rozwoju.

Historię naszego miasta od odzyskania niepodległości, aż do dziś – tworzą wyjątkowi ludzie. Niektórzy mieszkali tu od urodzenia, innych los związał z Białymstokiem. To ludzie, którzy żyli w tym stuleciu i bez których Białystok dzisiaj byłby innym miastem. Listę stu takich nazwisk wybrała kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Kto jest tym najważniejszym z ważnych dla współczesnych białostoczan? Czekamy na głosy mieszkańców i zapraszamy do głosowania w plebiscycie „Najpopularniejszy człowiek 100-lecia”.

Na stronie została zamieszczona ankieta, w której można znaleźć listę stu osób, wybranych przez specjalną kapitułę oraz ich biogramy. Każdy może wybrać jedno nazwisko i zagłosować. Głosować można przez sto dni – do 30 maja. Jeśli ktoś ma wątpliwości na kogo oddać głos, może śledzić profil Wschodzący Białystok na Facebooku. Codziennie są tam zamieszczane opisy dwóch postaci z listy wszystkich nazwisk.

Agnieszka Błachowska

Do góry