• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Węgiel dla mieszkańców już w Białymstoku

40 wagonów z węglem dla mieszkańców m.in. Białegostoku przyjechało w poniedziałek na plac elektrociepłowni przy ul. Starosielce. Po wyładowaniu węgiel będzie odbierany przez skład „Katowice”, który już wkrótce rozpocznie sprzedawanie go białostoczanom.

Firma, która na zlecenie Miasta będzie sprzedawała mieszkańcom węgiel, już wkrótce rozpocznie informowanie osób, które złożyły wnioski na zapotrzebowanie na węgiel. Każdy indywidualnie zostanie poinformowany o tym, kiedy i w jaki sposób może opłacić swoje zamówienie oraz o tym, jakie są możliwości jego odbioru. Będzie można zrobić to osobiście lub skorzystać z dostawy (za dodatkową opłatą ustaloną ze składem węgla).

Za sprzedaż węgla mieszkańcom odpowiada firma „KATOWICE” Skład Węgla Daniel Czarkowski, ul. Bitwy Białostockiej 32 B, 15-103 Białystok.

Dysponuje ona odpowiednim sprzętem i zapleczem technicznym. Skład węgla będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w soboty w godz. 8.00-14.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Koszt zakupu preferencyjnego 1 tony węgla wynosi 1980 zł brutto za tonę (bez kosztów transportu). Płacić za zamówiony węgiel będzie można gotówką, BLIK-iem lub przelewem na rachunek bankowy PKO Bank Polski S.A. nr: 05 1020 1332 0000 1602 1280 6818.

O tym, że węgiel jest już gotowy do odbioru, mieszkańcy zostaną poinformowani. Firma ustali z daną osobą sposób dostawy kupionego węgla.

– Samorządy już po raz kolejny pomagają rządowi polskiemu w realizacji trudnego zadania – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Nasi mieszkańcy zawsze mogą na nas liczyć. Tak też jest i teraz. Jesteśmy przygotowani do tego, by węgiel w najbliższych dniach zaczął trafiać do białostoczan.

Wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach złożyło do tej pory 699 osób. Oznacza to, że do końca roku może do nich trafić około 1000 ton. Ze złożonych dokumentów wynika, że w przyszłym roku mieszkańcy będą potrzebowali około 900 ton węgla. Kolejne wnioski są na bieżąco przyjmowane i weryfikowane.

Urszula Boublej

Do góry