Facebook icon
  • Rynek Kościuszki w Białymstoku

Test wiedzy – zapisy do 15 lutego

Dodana: 13.02.2017 14:14

Jeszcze tylko do środy można zapisać się do udziału w Teście Wiedzy o Historii Białegostoku. To szansa na sprawdzenie swojej znajomości historii i wygranie nagród pieniężnych. Zwycięzca otrzyma 3 tysiące złotych

Baner Test wiedzy o historii Białegostoku

19 lutego – w 98. rocznicę odzyskania przez Białystok niepodległości – białostoczanie będą mogli zmierzyć się z historią naszego miasta. Do udziału w teście zgłosiły się 84 osoby, są jeszcze wolne miejsca, pojemność kina Forum to ok. 280 osób.

– Ten konkurs jest jednym ze sposobów na propagowanie historii naszego miasta, zachęceniem do lepszego poznania miejsca, w którym żyjemy – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Zapraszamy do udziału w teście, warto sprawdzić swoją wiedzę.

W związku z ogłoszeniem roku 2017 Rokiem Józefa Piłsudskiego oraz przypadającą 100. rocznicą śmierci Ludwika Zamenhofa test zostanie w części poświęcony tym dwóm postaciom. Zapisy prowadzone są do środy (15 lutego), do godz. 17.00. Zgłoszenia można dokonać osobiście w punkcie kasowym Muzeum Wojska w Białymstoku przy ul. J. Kilińskiego 7, korespondencyjnie – wysyłając na adres organizatora lub e-mailowo: test@mwb.com.pl. Szczegóły są dostępne w regulaminie.

Test rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie składał się z 30 pytań zamkniętych. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne: 3 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł za drugie i 1 tys. zł za trzecie. Dodatkowo wśród uczestników zostaną rozlosowane trzy nagrody rzeczowe.

Udział w teście może wziąć każdy, za wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się historią lokalną (np. przewodników, nauczycieli, pracowników instytucji naukowych i kulturalnych). Wiek nie gra roli – w historyczne szranki mogą stanąć również osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że przedstawią zgodę opiekunów.

Nad przebiegiem testu będzie czuwać komisja złożona z ekspertów w dziedzinie historii naszego miasta. Jeśli kilka osób uzyska taką samą liczbę punktów, organizatorzy przewidzieli dogrywkę. W przerwie na liczenie głosów uczestnicy będą mogli posłuchać występów słuchaczy i absolwentów Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego „Szkoła Talentów”.

Organizatorem testu jest Muzeum Wojska w Białymstoku we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury, Instytutem Historii Uniwersytetu w Białymstoku i Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim „Szkoła Talentów” w Białymstoku.

Więcej informacji o teście można uzyskać w Muzeum Wojska w Białymstoku: www.mwb.com.pl.

Kamila Busłowska

Do góry