• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Sylwester miejski w Białymstoku

Dodana: 12.12.2023 14:44

Niecałe trzy tygodnie dzielą nas od ostatniej nocy 2023 roku. Białystok tradycyjnie przywita Nowy Rok na miejskiej zabawie przy Ratuszu. Przed białostocką publicznością wystąpią: YOUS i Mega Band, Papa D i Dj Adamus.

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 22.00. Na początku wystąpią YUOS (czyli Julianna Olańska – artystka i wokalistka urodzona w Białymstoku, półfinalistka The Voice of Poland 2022) i Mega Band – jeden z najbardziej rozpoznawalnych cover bandów w Polsce. 

Następnie o godz. 23.00 na scenie pojawi się Papa D. Zespół istnieje od 1984 roku, jego wokalistą jest Paweł Stasiak. Grupa jest znana z takich przebojów jak np. „Kamikaze wróć”, „Pocztówka z wakacji”, „Panorama Tatr”, „Naj Story”, „Maxi Singiel”, „Nietykalni”, „Czarny Śnieg”, „Będziemy tańczyć” i „Bezimienni”.

– O północy, zgodnie z tradycją, złożę mieszkańcom naszego miasta życzenia noworoczne. Chwilę później będzie można obejrzeć pokaz laserów – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Serdecznie zapraszam białostoczan w ten sylwestrowy wieczór na Rynek Kościuszki. Wspólnie przywitajmy Nowy Rok.

Dalszą część nocy wypełni Dj Adamus czyli m.in. producent muzyczny, remixer, muzyk, kompozytor i dziennikarz. Jego występ rozpocznie się kwadrans po północy. Impreza zakończy się ok. 1.30.

Kamila Bogacewicz

Plakat: Sylwester miejski 2023

Do góry