• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Święcenie pokarmów na białostockim Rynku

Dodana: 28.03.2024 12:53

W Wielką Sobotę (30 marca) przed Ratuszem białostoczanie będą mogli wspólnie poświęcić pokarmy wielkanocne. Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza mieszkańców na to uroczyste spotkanie.

W Wielką Sobotę o godz. 12.00 na Rynku Kościuszki mieszkańcy Białegostoku spotkają się na wspólnym święceniu wielkanocnych potraw. Każdy może przynieść przygotowaną przez siebie święconkę. Koszyczki poświęci metropolita białostocki – abp Józef Guzdek. Caritas Archidiecezji Białostockiej zostanie przekazany kosz z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami ufundowany przez prezydenta Białegostoku.

– Podczas świąt nikt nie powinien czuć się samotny i zapomniany. Dlatego zapraszam mieszkańców Białegostoku do wspólnego święcenia wielkanocnych pokarmów. Bądźmy tego dnia razem. Spotkajmy się w Wielką Sobotę, w samo południe, w Białymstoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski zapraszając na sobotnią uroczystość.  

Organizator święcenia pokarmów serdecznie zachęca wszystkich do udziału w spotkaniu na Rynku Kościuszki i wspólnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. Podczas spotkania będzie można poczęstować się tradycyjnymi pisankami.

Koszyki z pokarmem przygotowane do święcenia

 

 

Do góry