• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Świąteczne spotkanie dla uchodźców

Dodana: 09.01.2023 12:35

W niedzielę (8 stycznia) w VI Liceum Ogólnokształcącym, w ramach obchodów Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego, odbyło się świąteczne spotkanie dla uchodźców zorganizowane przez prezydenta Białegostoku. Przygotowanie wspólnego kolędowania i animacji dla dzieci koordynowało Centrum Spilno Unicef Białystok.

Do udziału w tym spotkaniu prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprosił m.in.  Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego oraz abp. Józefa Guzdka Metropolitę Białostockiego. W wydarzeniu w imieniu prezydenta wziął udział jego zastępca Przemysław Tuchliński.

– Życzę Państwu spokojnych świąt w naszym mieście, dużo zdrowia i siły do przezwyciężania przeciwności. Niech wojna skończy się jak najszybciej, aby mogli Państwo w przyszłości cieszyć się świętami w rodzinnym gronie i domowej atmosferze – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.   

Centrum Spilno Unicef przygotowało świąteczne spotkanie dla 500 uchodźców z Ukrainy. Oprócz uroczystego obiadu podczas wydarzenia odbyło się wspólne kolędowanie. Najmłodsi otrzymali świąteczne paczki, skorzystali też z animacji i specjalnie zorganizowanych zabaw. Bożonarodzeniowe spotkanie zostało przygotowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Agnieszka Błachowska

Do góry