• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Strongman Open 2022 już w czerwcu

Dodana: 27.05.2022 15:10

W niedzielę (5 czerwca) na Rynku Kościuszki odbędzie się wyjątkowo widowiskowe wydarzenie sportowe – Mistrzostwa Polski Strongman Open. To rywalizacja najsilniejszych mężczyzn w naszym kraju. Jest to dobra okazja do promocji Białegostoku, między innymi dlatego Miasto wspiera tę inicjatywę.

Mistrzostwa Polski Strongman Open to impreza będąca emocjonującym połączeniem sportu i rozrywki. Wszyscy chętni już 5 czerwca, w centrum Białegostoku, będą mogli podziwiać zmagania gwiazd tej dyscypliny sportowej. Wśród uczestników nie zabraknie między innymi Marka Czajkowskiego i Grzegorza Łaniewskiego. Stawką w rywalizacji będzie tytuł Mistrza Polski.

Sportowcy zmierzą się w kilku efektownych kategoriach, takich jak na przykład martwy ciąg, podnoszenie kul czy przysiady ze sztangą z beczkami.

– Wydarzenie o takim rozmachu to dobra okazja do promocji miasta, a jednocześnie do promowania wysiłku fizycznego i zdrowego stylu życia. Dlatego podpisaliśmy umowę o współpracy z organizatorem mistrzostw – Agencją Harlem – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

W Mistrzostwach Polski Strongman Open startują najsilniejsi mężczyźni w kraju – pokonują różne konkurencje polegające na podnoszeniu, podrzucaniu lub przemieszczaniu przedmiotów o zróżnicowanej, ale zawsze ogromnej wadze. Udział w rywalizacji wymaga ponadprzeciętnej siły i wytrzymałości – co przyciąga na trybuny i przed telewizory rzesze kibiców. Zapraszamy – przede wszystkim do oglądania zawodów na żywo na Rynku Kościuszki.

Agnieszka Błachowska

 Plakat Mistrzostwa Polski STRONGMAN OPEN Honorowy Patronat Prezydent Miasta Białegostoku 5 czerwca 2022 godz. 15:00 Białystok

Do góry