• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Stojaki na rowery

Dodana: 07.06.2017 11:45

Kategorie: Aktualności Rower Sport

W Białymstoku realizowane są kolejne inwestycje rowerowe. Przybywa nie tylko ścieżek, ale też stojaków. Potrzebę ich montowania zgłaszają często sami mieszkańcy. I nadal mogą wskazywać miejsca, gdzie kolejne stojaki rowerowe powinny się pojawić.

Przemieszczanie się po mieście rowerem staje się coraz popularniejsze, dlatego Białystok stara się dbać o rowerzystów. Co roku montowane są stojaki rowerowe w miejscach, gdzie są najbardziej potrzebne. Większość z tych lokalizacji wskazali sami mieszkańcy – dzwoniąc czy pisząc do Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Od 2006 roku do końca ubiegłego roku takich stojaków zamontowano 477. Dzięki temu powstało w sumie 954 stanowisk postojowych dla rowerów. Oprócz tego postawiono 287 stojaków przy 30 białostockich placówkach edukacyjnych. W tym roku Miasto zamówiło już 146 kolejnych – każdy ma mieć dwa stanowiska na rowery. We wtorek (6 czerwca) – na prośbę mieszkańców – zamontowano sześć stojaków przy Urzędzie Miejskim (ul. Słonimska 1). Średni koszt jednego takiego stojaka to ok. 320 zł.

– Liczba stanowisk rowerowych i ich lokalizacja zależy między innymi od zapotrzebowania i sygnałów od mieszkańców – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński. – Czekamy na zgłoszenia od białostoczan.

Przypominamy, że rowerzyści mogą nadal wskazywać miejsca, w których takie urządzenia powinny się pojawić. Chodzi przede wszystkim o miejsca, w których są niezbędne i będą chętnie użytkowane. Propozycje można nadsyłać na adres e-mail: zdm@um.bialystok.pl oraz za pośrednictwem aplikacji: www.citty.bialystok.pl. Dzięki CiTTy wybraną lokalizację można zaznaczyć na mapie. Swoje pomysły można również zgłaszać telefoniczne: 85 879 79 79 (infolinia).

Większość z wytypowanych dotychczas przez rowerzystów lokalizacji okazała się trafna. Dlatego Miasto ponownie apeluje do białostoczan o wskazywanie brakujących miejsc do przypięć rowerów. Z roku na rok w mieście przybywa także ścieżek rowerowych. Rowerowa mapa Białegostoku powiększa się, a mieszkańcy zyskują wygodne drogi do swoich przejażdżek. Nowe drogi rowerowe są budowane w taki sposób, aby łączyły się tymi już istniejącymi w spójną sieć.

Anna Kowalska

Do góry