• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Spacery z przewodnikiem

Dodana: 03.07.2020 12:08

„10 Twarzy Białegostoku” – pod takim hasłem Miasto we współpracy z przewodnikami, zrzeszonymi w Klubie Przewodników Turystycznych przy Regionalnym Oddziale PTTK, organizuje spacery po najciekawszych miejscach Białegostoku. W planie jest dziesięć wycieczek, podczas których białostoczanie będą mogli bliżej poznać historię i kulturę miasta, w którym żyją.

Każdy spacer będzie koncentrować się na wybranej tematyce, np. mitologii Branickich czy Szlaku Białostockich Murali. Celem akcji jest ożywienie turystyki wewnątrz miasta oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego poznawania miejsca, w którym żyją.

Pierwszy spacer „Mitologia Branickiego” odbędzie się w najbliższą niedzielę (5 lipca) o godz. 11.00 i 15.00, na terenie dziedzińca wstępnego i paradnego Pałacu Branickich – w Salonie Ogrodowym Branickich. Przewodniczka opowie m.in. o tym, kim są postacie wyrzeźbione na fasadach Pałacu Branickich, co symbolizują putta ustawione w ogrodowych parterach, jak rewitalizację białostockich ogrodów oceniają fachowcy w Polsce i na świecie. Pokaże, jak Jan Klemens Branicki, zgodnie z duchem swojej epoki, za pomocą mitologicznych nawiązań podkreślał swoje pochodzenie i zasługi.

Inicjatywa „10 Twarzy Białegostoku” przyczyni się do promocji miasta, upowszechniając jego markę, dziedzictwo kulturowo-historyczne, a przede wszystkim ukazując je jako miejsce przyjazne mieszkańcom. Ze względu na stan epidemii zostaną wprowadzone niezbędne środki ochrony sanitarnej – ograniczona liczba osób przypadająca na dany spacer (nie więcej niż 35 osób), a także obowiązek zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami spacerów.

Agnieszka Błachowska


Do góry