• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Solarne ławki w Białymstoku

Dodana: 04.08.2017 10:41

Kategorie: Aktualności Budżet Obywatelski BO2017

W centrum Białegostoku pojawiły się sprytne ławki wyposażone w panele słoneczne. Miasto zrealizowało projekt z Budżetu Obywatelskiego 2017, na który zagłosowało ponad 400 białostoczan.

Pięć ławek solarnych zostało zainstalowanych w naszym mieście. Są zlokalizowane na ul. Kilińskiego, Rynku Kościuszki, ul. Suraskiej (2 szt.) i ul. Kalinowskiego przy Teatrze Lalek.

Każda z nich jest wyposażona w co najmniej dwa porty USB do ładowania urządzeń elektronicznych oraz dwie stacje do ładowania bezprzewodowego. Umożliwiają ciągłe ładowanie urządzeń przez minimum dziesięć godzin dziennie. Trzy z postawionych ławek są też wyposażone w stojaki dla rowerów.

– W nielicznych polskich miastach ławki solarne już są w użyciu. Zainteresowanie nimi wciąż rośnie. Dlatego również w Białymstoku stanęło pięć takich sprytnych ławek – mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Ławki zostały wykonane z dębowych desek i stalowych profili. Zostaną opatrzone tabliczkami informującymi o ich wykonaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

Agnieszka Błachowska

Do góry