• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę

Dodana: 20.02.2023 15:20

24 lutego minie równo rok od ataku putinowskiej Rosji na Ukrainę. W tym czasie Polska, w tym Białystok, bardzo zaangażowała się w pomoc zarówno walczącym o niepodległość Ukraińcom, jak i uchodźcom z kraju ogarniętego wojną. Aby okazać naszą nieustającą solidarność z narodem ukraińskim, w najbliższy piątek zapraszamy do udziału w wiecu „Razem przeciwko rosyjskiej agresji”.

Wiec odbędzie się 24 lutego o godz. 18.00 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego na Rynku Kościuszki.

– Spotkajmy się w piątek w symbolicznym miejscu w Białymstoku, przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Bądźmy razem z obywatelami zarówno Ukrainy, jak i Białorusi, której naród jest też ciemiężony przez putinowską Rosję. Pokażmy nasze wsparcie tym wszystkim, którzy chcą żyć w wolnych, demokratycznych, niezależnych państwach – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Rok od wybuchu wojny na Ukrainie przyniósł wiele działań, które podjęło Miasto Białystok, aby jak najlepiej wesprzeć walczących o wolność Ukraińców, jak i uchodźców z zaatakowanego kraju.

– Białystok przyjął uchodźców z objętej wojną Ukrainy z otwartymi ramionami. Najpierw udzielana była pomoc doraźna, która z czasem przyjęła inne formy, zwłaszcza dla tych, którzy zdecydowali się pozostać w naszym mieście na dłużej. W białostockich szkołach i przedszkolach uczy się obecnie 950 dzieci i młodzieży. Otrzymują wsparcie zarówno dorosłych, jak i rówieśników, za co dziękuję. Te ostatnie 12 miesięcy pokazały, że uchodźcy mogą liczyć na wsparcie i zaangażowanie białostoczan i mam nadzieję, że to się nie zmieni – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. 

Zachęcamy mieszkańców Białegostoku do wykorzystania okazji i zamanifestowania naszej solidarności z narodami ukraińskim i białoruskim. Bądźmy „razem przeciwko rosyjskiej agresji”.    

Agnieszka Błachowska

Do góry