• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Co roku 1 września w Białymstoku odbywają się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz obrony miasta we wrześniu 1939 r. W tym roku przypada 83. rocznica tych wydarzeń. W czwartek pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku ponownie oddamy hołd żołnierzom, którzy wtedy walczyli i polegli. Tego dnia obchodzić będziemy również Dzień Weterana.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców miasta do udziału w uroczystości związanej z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej, która odbędzie się 1 września o godz. 10.00 pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku.

Oprócz uroczystości pod pomnikiem, w tym dniu zaplanowano także nabożeństwa rocznicowe. O godz. 8.00 w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy gen. W. Sikorskiego zostanie odprawione nabożeństwo za obrońców miasta z września 1939 r. i za wszystkich poległych podczas II wojny światowej. O godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy ks. abp. R. Jałbrzykowskiego odbędzie się msza, również w intencji obrońców miasta i poległych. Po mszy zostanie otwarta Izba Pamięci ku czci Obrońców Białegostoku 1939 roku oraz odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

Kamila Bogacewicz

1wrzesnia2022-1.jpg

Tekst alternatywny - zaproszenie

rozmiar: 24 KB DOC pobierz
Do góry