• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Rajd Podlaski 2024

Dodana: 05.06.2024 12:37

Przygotowania do 43. Rajdu Podlaskiego ruszyły pełną parą. Już 8 czerwca wystartuje jedna z najbardziej ekscytujących imprez sezonu – Rajd Podlaski. To wydarzenie, które łączy sportową rywalizację z prawdziwą przygodą – zarówno dla kierowców, jak i kibiców.

Ceremonia otwarcia, jak co roku, odbędzie się na Placu Jana Pawła II, gdzie po rampie startowej rozpoczną się zmagania na 11 Próbach Specjalnych o łącznej długości około 25 kilometrów.

W tym roku rajd wykracza poza granice jednego miasta. Zawodnicy zmierzą się z trasami wytyczonymi w Białymstoku, ale też na odcinkach znanych z ostatnich edycji w Łapach. Po ceremonii startu pierwszą próbą będzie dawny teren WSAP (ul. Św. Proroka Eliasza), a następnie zawodnicy przeniosą się na próbę Eastrent przy Zespole Szkół Rolniczych. Kolejny etap to Lotnisko Krywlany–Ołtarz, a następnie dojazd do Łap, gdzie czekają próby „Agrocentrum” oraz „Cukrownia”, które zostaną pokonane dwukrotnie. Na koniec załogi wrócą do Białegostoku na ulicę Kawaleryjską, gdzie znajduje się próba „BKS Hetman” (MRD – Miasteczko Ruchu Drogowego). Rajd zakończy się widowiskową próbą w Centrum Miasta na Placu NZS-u.

– Będzie to na pewno dzień pełen adrenaliny i pasji do motoryzacji. Zachęcamy wszystkich do kibicowania temu wydarzeniu i życzymy wspaniałych emocji – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Harmonogram oraz regulamin wydarzenia są dostępne na stronie 43. Rajdu Podlaskiego.

Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białystok, Tadeusza Truskolaskiego, i jest 3. rundą STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2024 (STAG SMB) oraz 4. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego 2024 (RSMOB).

W dniu rajdu, 8 czerwca, zostanie zmieniona organizacja ruchu.  Zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:

 • w godz. 8.30-15.00 – drogi odchodzące od ulicy Myśliwskiej: droga dojazdowa do Zespołu Szkół Rolniczych i Pałacu Lubomirskich w Białystoku oraz droga dojazdowa do Browaru.
 • w godz. 14.30-21.00:
  • Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów,
  • Marii Curie-Skłodowskiej (od Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów do ulicy Legionowej),
  • Władysława Liniarskiego (od Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów do ulicy Lipowej),
  • Konstantego Kalinowskiego (od Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów do ulicy Grochowej),
  • Józefa Marjańskiego,
  • Suraska.

Ponadto trasa autobusów linii 7, 8, 10, 20, 26 zostanie zmieniona w godz. 14.30-21.00. Szczegółowy opis znajduje się na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Opracowanie: Anna Kowalska

Plakat RP.jpg

Do góry