• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Prezentacja zawodniczek KS BAS Białystok

Dodana: 26.09.2023 13:54

W najbliższy weekend startują rozgrywki 1. ligi siatkówki kobiet, w której nasze miasto reprezentować będzie Klub Sportowy Białostocka Akademia Siatkówki. Dziś (26 września) odbyła się prezentacja zawodniczek na sezon 2023/24. Miasto Białystok jest partnerem tytularnym zespołu.

Pierwszy mecz sezonu 2023/24 KS BAS rozegra jako gospodarz w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Ks. St. Suchowolca 26 z drużyną SMS PZPS Szczyrk w najbliższą sobotę (30 września).

Miasto Białystok jest partnerem tytularnym KS BAS w rozgrywkach ligowych. Na mocy umowy zawartej 17 marca 2023 r. nasze miasto jest promowane przez białostockie siatkarki za pomocą  strojów, w hali rozgrywkowej (np. banery, konkursy), w internecie (np. transmisje na żywo, spoty promocyjne). Wsparcie finansowe do końca roku wyniesie 100 tys. zł.

W prezentacji zawodniczek KS BAS Białystok wzięli udział m.in. zastępcy prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki oraz Adam Musiuk.

– Cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć naszych siatkarek i wspieramy drużynę. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w tym sezonie – powiedział zastępca prezydenta Adam Musiuk.

  1. Liga Siatkówki Kobiet to druga klasa rozgrywkowa w Polsce, w której rywalizuje 14 drużyn.

– W poprzednim sezonie drużyna KS BAS zajęła wysokie czwarte miejsce po walce o awans do Tauron Ligi w Turnieju Finałowym i w nadchodzącym sezonie ma równie ambitne cele. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Ekipę wzmocniły nowe siatkarki: Włoszka Ludovica Mennecozzi, Maja Szymańska, Łucja Kuriata, Renata Biała, Klara Kempfi, Anna Wojciechowska, Magdalena Ociepa.

Zachęcamy do obejrzenia filmików promocyjnych z prezentacji Ludovici Mennecozzi (video) oraz pozostałych nowych zawodniczek z udziałem prezydenta Tadeusza Truskolaskiego (video), zastępcy prezydenta Rafała Rudnickiego (video) i zastępcy Adama Musiuka (video).

Kamila Bogacewicz

Do góry