• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Pozwolenie na budowę hali

Powstanie hali widowiskowo-sportowej coraz bliżej. Po latach blokowania tej inwestycji zmiana władzy po jesiennych wyborach w 2023 r. przyczyniła się do przełamania impasu. Dziś (31 maja) Miasto otrzymało pozwolenie na budowę tego obiektu w Białymstoku.

Decyzja o pozwoleniu na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Ciołkowskiego jest w rękach Miasta. Uprawomocni się ona w ciągu 14 dni. Wtedy Miasto niezwłocznie rozpocznie procedury zmierzające do wyłonienia wykonawcy tej inwestycji.

– Nareszcie możemy zacząć konkretną pracę, która z każdym dniem zbliżać nas będzie do szczęśliwego finału – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Finału, na który mieszkanki i mieszkańcy Białegostoku czekają już zdecydowanie za długo. A wszystko dzięki odblokowaniu inwestycji po zmianie władzy w Polsce.

Dla przypomnienia, dotychczas Miasto poniosło koszt ok. 3,69 mln zł na m.in. opracowanie dokumentacji projektowej hali, uzyskanie decyzji środowiskowej, inwentaryzację zieleni.

W związku z inflacją i zmienną sytuacją na rynku robót budowlanych trudno jest jednoznacznie oszacować koszt hali, której budowa może rozpocząć się dopiero po zakończeniu wszelkich formalnych procedur.

Planowana liczba miejsc na widowni wynosi ok. 6,4 tys. To 5 tys. miejsc na trybunach stałych, 1 tys. miejsc na trybunach tymczasowych, 120 miejsc – dla mediów, 267 miejsc – dla VIP-ów, 60 miejsc – dla osób z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

hala.jpg

Do góry