• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Pożegnanie lata na pikniku

Koniec września to czas na pożegnanie z latem. Z tej okazji prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców miasta na piknik ekologiczny, który odbędzie się w sobotę, 23 września.    

W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, 23 września, mieszkańcy Białegostoku będą mogli pożegnać lato na Pikniku Ekologicznym „Pożegnanie Lata z Akcentem ZOO”. W Parku Konstytucji 3 Maja, przy Akcencie ZOO od strony Pomnika 42 Pułku Piechoty, na uczestników będzie czekało mnóstwo atrakcji. W programie znalazły się warsztaty plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych i eksperymenty z „szalonymi naukowcami” w ramach Kampanii Edukacyjnej Akcja Re!Generacja. Będzie też wytwórnia papieru czerpanego, konkursy z nagrodami oraz „plener malarski” dla najmłodszych. Piknik będzie trwał od godz. 10.00 do 14.00.

– Serdecznie zapraszam na to wydarzenie. Prawdopodobnie będzie to jedna z ostatnich okazji do spędzenia czasu na plenerowym festynie miejskim, tym bardziej zachęcam całe rodziny do udziału  w tej zabawie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. 

O godz. 13.00 można będzie obejrzeć ekologiczny spektakl Teatru Katarynka. W trakcie festynu zostanie także podsumowana Akcja Edukacyjna „Bez stresu dla środowiska”, a zwycięskie szkoły i przedszkola otrzymają nagrody.

Anna Kowalska

piknik piknik 2.jpg

Tekst alternatywny do plakatu ,,Pożegnanie lata z Akcentem ZOO"

rozmiar: 12.24 KB DOCX pobierz
Do góry