• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim

Dodana: 16.04.2018 14:32

Kategorie: Aktualności Budżet Obywatelski BO2019

Chcesz porozmawiać o potrzebach osiedla, na którym mieszkasz? Dowiedzieć się, co można zmienić w twojej najbliższej okolicy? Przyjdź na spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2019 i zainspiruj się. Najbliższe już dziś (16 kwietnia) o godz. 17.30 na osiedlu Antoniuk.

Cykl spotkań osiedlowych rozpocznie się 16 kwietnia, a zakończy tydzień później. Pierwsze spotkanie, skierowane do mieszkańców Antoniuka, Dziesięcin i Wysokiego Stoczka, odbędzie się przy ul. Wierzbowej (VII Liceum Ogólnokształcące). Na kolejne (18 kwietnia) mogą wybrać się mieszkańcy Starosielc, Zielonych Wzgórz, Leśnej Doliny i Słonecznego Stoku. Zostanie ono zorganizowane w V liceum przy ul. Miodowej. Dwa kolejne (20 i 23 kwietnia) zaplanowano także w liceach (IV i VIII). Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 17.30.

Warto wiedzieć, że w ubiegłym tygodniu pracownicy Urzędu Miejskiego w Białymstoku spotkali się z przedstawicielami Rad Osiedli. Dzięki temu zdobytą wiedzę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego będą oni mogli przekazać mieszkańcom pozostałych osiedli, gdzie takie rady działają.

Na Budżet Obywatelski 2019 Miasto przygotowało 10 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając pomysły, a następnie oddając na nie swoje głosy. Można zgłaszać projekty mające charakter ogólnomiejski, osiedlowy, oświatowy lub z kategorii Zielonego budżetu. Termin mija 10 maja.

– Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski w naszym mieście zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów. Liczymy na to, że i w tym roku nie zabraknie pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią Białystok – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych, są one dostępne w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1, ul. J. K. Branickiego 3/5, ul. Św. Rocha 3 i na stronie www.cas.bialystok.pl.

Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej, dzwoniąc na infolinię (85 879 79 79). Warto też wybrać się na maraton pisania wniosków – 19 i 26 kwietnia oraz 10 maja (w godz. 12.00-20.00, ul. Św. Rocha 3).

Kamila Bogacewicz

Do góry