Formularz kontaktowy

Podlascy lekkoatleci na podium

Dodana: 24.07.2017 13:27

Kategorie: Aktualności Sport BOSiR

W miniony weekend w Białymstoku na stadionie w Zwierzyńcu odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Seniorów. Uczestniczący w zawodach sportowcy z Klubu Sportowego Podlasie Białystok zdobyli dziesięć medali, a z klubu UKS Bojary – jeden medal.

Lekkoatleci związani Białymstokiem w tegorocznych mistrzostwach pięć razy sięgnęli po złoto, a w czterech rywalizacjach zajęli drugie miejsca. Natomiast brązowe medale przypadły im w udziale dwa razy.

Tytuł mistrza Polski w skoku wzwyż wywalczyła Kamila Lićwinko, w biegu na 5000 m – Katarzyna Rutkowska, w rzucie młotem – Wojciech Nowicki, w biegu przez płotki na 110 m – Damian Czykier, w biegu sztafetowym (4x100 m) – Łukasz Nabiałek, Damian Czykier, Adrian Kamiński i Kamil Kryński.

Drugie miejsce na podium w pchnięciu kulą zajęła Klaudia Kardasz, w rzucie dyskiem – Daria Zabawska, w biegu na 5000 m – Damian Roszko, w biegu na 200 m – Kamil Kryński. Natomiast po brąz w biegu na 800 m sięgnęła Paulina Minkiewicz-Łapińska, a w biegu na 400 m – Martyna Dąbrowska.

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Seniorów to dla Białegostoku sukces sportowy, organizacyjny i frekwencyjny – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Powierzenie naszemu miastu organizacji mistrzostw to była dobra decyzja i ukłon w stronę podlaskiego środowiska sportowego, dostrzeżenie sukcesów naszych trenerów i ich podopiecznych. Medale, które zdobyli białostoccy sportowcy, potwierdzają bardzo wysoki poziom naszych lekkoatletów.

Głównym organizatorem mistrzostw było Miasto Białystok wraz z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.