Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Pocztówki „Mamy Niepodległą!”

Dodana: 07.11.2019 14:06

Kategorie: Aktualności

W przyszłym tygodniu (12 i 13 listopada) białostoczanie będą mogli wysyłać bezpłatne okolicznościowe kartki pocztowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnej edycji akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przyjść w dniach 12-13 listopada do punktu dystrybucji i wysyłki bezpłatnych kartek okolicznościowych, czyli do Departamentu Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5 (główny hol), wypełnić kartkę i wrzucić ją do specjalnie przygotowanej urny pocztowej. Jest to możliwe w godz. pracy urzędu czyli 7.30-15.30.

Akcja „Mamy Niepodległą!” jest organizowana od 2013 r. przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i polega na wysyłaniu do bliskich kartek pocztowych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem tegorocznej edycji są prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919.

Więcej informacji na temat akcji można uzyskać na stronie Muzeum Józefa Piłsudskiego www.muzeumpilsudski.pl oraz dowiedzieć się z ulotek, które znajdują się w miejskich instytucjach kultury, w punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Kościelnej 1A, w budynkach urzędu przy ul. Słonimskiej 1 i 8, ul. J. K. Branickiego 3/5.

(oprac. Agnieszka Błachowska)

Do góry