• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Plenerowe pokazy filmowe

Dodana: 20.07.2018 14:17

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na letnie pokazy filmowe pod gwiazdami. Podczas wakacyjnych wieczorów białostoczanom i odwiedzającym nasze miasto turystom są prezentowane różnorodne filmy. Najbliższy seans odbędzie się w piątek (20 lipca).

Już tradycyjnie seanse organizowane są na placu przed Białostockim Ośrodkiem Kultury przy ul. Legionowej 5 – wstęp wolny. Cykl pokazów filmowych rozpoczął się 6 lipca i potrwa do 17 sierpnia. W trakcie najbliższego kinowego spotkania (20 lipca) o godz. 22.00 można będzie obejrzeć „Morderczą oponę”. To kultowy horror komediowy Quentina Dupieux. Z tego względu, że noce bywają chłodne, warto zabrać ze sobą koce, śpiwory czy karimaty.

Harmonogram kolejnych pokazów filmowych:

  • 3 sierpnia, godz. 21.00 – „Mandarynka”,
  • 4 sierpnia, godz. 21.00 – „Krwawa rozgrywka”,
  • 10 sierpnia, godz. 21.00 – „Bracia Lumière”,
  • 11 sierpnia, godz. 21.00 – „Gimme Danger”,
  • 17 sierpnia, godz. 21.00 – „Nanuk z Północy” (z muzyką na żywo).

– Jak pokazuje doświadczenie, ta forma upowszechniania kina przyjęła się bardzo dobrze w naszym mieście, dlatego co roku organizujemy kino letnie w plenerze – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zachęcam mieszkańców do skorzystania z tegorocznych propozycji.

Kino plenerowe odbywa się w ramach cyklu „Lato w Mieście” organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Poza pokazami filmowymi na zainteresowanych czekają też m.in. koncerty na Plantach. Więcej informacji znajduje się na stronie www.bok.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

Do góry