• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Ostatni skok – kampania w szkołach

Tuż przed sezonem wakacyjnym przypominamy o tym, że woda to niebezpieczny żywioł. Pełnomocnik prezydenta Białegostoku Adam Kujawa przez ostatni miesiąc spotykał się z dziećmi i młodzieżą, by zaprezentować im film „Ostatni skok” i przestrzegać przed ryzykownymi zachowaniami.

Chcemy w ten sposób ostrzec młodzież przed skokami do wody – zapewnia zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Chodzi nam także o uświadomienie, jak dramatyczne konsekwencje może nieść brawura i brak odpowiedzialności.

Od połowy maja aż do dziś białostockie placówki oświatowe odwiedzał pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych Adam Kujawa. W sumie gościł w 34 szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także przedszkolach. Zorganizowano w nich 60 spotkań, w których uczestniczyło średnio kilkudziesięciu uczniów. Adam Kujawa, będący osobą niepełnosprawną na wózku, opowiadał podczas tych spotkań m.in. o swoim wypadku i o problemach, z jakimi muszą zmagać się osoby niepełnosprawne.

Nigdy podczas tych spotkań nie zdarzyło się, że ktoś mnie nie słuchał – mówi Adam Kujawa. – Dziękuję uczniom za zainteresowanie i klasę, z jaką potrafili się zachować.

Uczestnicy spotkań obejrzeli też film „Ostatni skok”. Przedstawia on historię białostoczanina Marcina Anchimiuka, który w wieku 15 lat, po niefortunnym skoku do wody, stał się osobą niepełnosprawną. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu spot w bardzo autentyczny sposób przedstawia dramat i problemy osób z urazem kręgosłupa.

Film jest dostępny na oficjalnym profilu miasta na Facebooku – Wschodzący Białystok i na Youtubie. Jego autorem jest Krzysztof Kiziewicz – białostocki filmowiec.

Anna Kowalska

Do góry