• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Orszak Trzech Króli

Dodana: 29.12.2021 12:05

W czwartek (6 stycznia) ulicami Białegostoku przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku przyjmie on formę spaceru rodzinnego, indywidualnego lub w małych grupach po wyznaczonej trasie przemarszu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej z nagrodami.

Miasto Białystok, wzorem lat ubiegłych, przygotowuje obchody Święta Objawienia Pańskiego. Ze względu na trwającą już prawie 2 lata pandemię zmieniono dotychczasową formułę obchodów Orszaku Trzech Króli. Tegoroczny orszak przyjmie bardziej otwartą formę – spaceru rodzinnego, indywidualnego lub w małych grupach po wyznaczonej trasie. Podczas spaceru uczestnicy mogą wziąć udział w grze miejskiej polegającej na rozwiązaniu krzyżówki. W miejscach dotychczasowych przystanków zostaną ustawione tablice opisujące sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków, na których będzie można znaleźć odpowiedzi do krzyżówki. Karta do gry z krzyżówką, pytaniami i mapą dostępna jest do pobrania na dole strony. Będzie ją także można znaleźć w szopce na Rynku Kościuszki (6 stycznia). Dodatkowo ustawione zostaną standy, przy których będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Rozwiązanie krzyżówki należy przesłać 6 stycznia na adres promocja@um.bialystok.pl. Pięćdziesiąt osób, które w pierwszej kolejności wskażą poprawną odpowiedź oraz prześlą zdjęcie ze spaceru orszakowego, np. z wykorzystaniem pamiątkowych standów, otrzyma pakiet nagród rzeczowych Miasta Białystok.

Orszak Trzech Króli jest inicjatywą lokalną i oddolną, organizowaną w Białymstoku przez ostatnie lata. Zapisał się już w pamięci białostoczan i wpisał również w tradycję cyklicznych imprez miasta. W latach ubiegłych 6 stycznia każdego roku przez ulice przechodził kilkutysięczny barwny pochód mieszkańców, który zatrzymywał się w wyznaczonych miejscach, gdzie przedstawiano sceny biblijne, związane ze Świętą Rodziną i wędrówką mędrców szukających Nowonarodzonego.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Plakat Orszak Trzech Króli

Krzyżówka

rozmiar: 19.27 MB PDF pobierz

Regulamin

rozmiar: 16.42 KB DOCX pobierz
Do góry