Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Orszak Trzech Króli 2021

Dodana: 31.12.2020 12:56

Orszak Trzech Króli, który co roku podczas uroczystości Objawienia Pańskiego szedł ulicami Białegostoku, w 2021 roku będzie miał inną formułę niż zwykle. Ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia białostoczanie nie mogą spotkać się na wspólnym marszu.

Białostocki Orszak Trzech Króli 2021 będzie miał formę online. Będzie wyjątkowym koncertem kolęd, w którym wystąpią zespoły Winnica i Boże Echo. W środę (6 stycznia) 2021 r. o godz. 15.00 obejrzymy go na kanale YouTube Archidiecezji Białostockiej.

Co roku w ramach miejskich wydarzeń odbywało się również Misyjne Kolędowanie. W tym roku pracę misyjną w różnych rejonach świata przybliżą siostry Misjonarki Świętej Rodziny, które prowadzą dom dla dzieci w Kenii. Tegoroczny Orszak z Misyjnym Kolędowaniem poprowadzi Wojciech Grodzki.

Orszak Trzech Króli wpisał się w życie naszego miasta, angażował wielu mieszkańców Białegostoku. To przykład partnerskiej współpracy wielu podmiotów i instytucji, która jednocześnie promuje wizerunek Białegostoku jako miasta kultywującego tradycje. W organizację przedsięwzięcia zaangażowane były białostockie szkoły, przedszkola i domy kultury, a także wspólnoty i ruchy katolickie oraz osoby prywatne.

opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska Orszak Trzech Króli - transmisja online 6 stycznia o godzinie 15

Do góry