• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Nowy ambulans dla pogotowia

Białostoczanie już wkrótce będą korzystać z nowoczesnego ambulansu medycznego zakupionego dzięki wsparciu z budżetu Białegostoku. Dziś (8 lutego) podpisana została umowa dotycząca dofinansowania, jakie Miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 przekaże Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Nowa karetka zostanie zakupiona w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego 2019 pn. "Ratujmy życie i zdrowie mieszkańców Białegostoku – nowy ambulans dla pogotowia", który poparło 4070 białostoczan. Miasto na ten cel przeznaczyło 390 tys. zł.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku posiada obecnie 33 karetki działające w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz 9 ambulansów rezerwowych. Instytucja od lat stara się o odnowienie taboru. Zakup nowoczesnych ambulansów medycznych zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, pozwala na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych oraz wpływa pozytywnie na komfort pracy zespołów. Dlatego każda nowa karetka cieszy. Ambulans sfinansowany przez Miasto Białystok zostanie dostarczony w II kwartale 2019 r.

To bardzo ważne, aby mieszkańcy Białegostoku i województwa podlaskiego mieli dostęp do nowoczesnego sprzętu. To decyduje często o zdrowiu i życiu ludzi, dlatego cieszę się, że możemy wspierać tego typu przedsięwzięcia – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

SP ZOZ WSPR w Białymstoku działa na terenie naszego miasta, powiatu białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, monieckiego, siemiatyckiego i sokólskiego. Obejmuje opieką blisko 660 tys. mieszkańców województwa podlaskiego. W ubiegłym roku zespoły ratownictwa medycznego pomagały pacjentom blisko 47 tys. razy, średnio cztery tysiące razy w miesiącu. Najwięcej interwencji, 31 tys. w ciągu całego roku, dotyczyło pacjentów Białegostoku oraz powiatu białostockiego. To ok. 2,6 tys. zgłoszeń miesięcznie.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry