• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Nowa sala gimnastyczna

Dodana: 08.03.2024 15:18

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku uroczyście otwarto dziś nową salę gimnastyczną. W wydarzeniu uczestniczył prezydent Tadeusz Truskolaski.

SOSW im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku jest placówką dla dzieci z niepełnosprawnościami w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim.
Oprócz realizacji obowiązku szkolnego oferuje różnorodne zajęcia, m.in. terapię pedagogiczną, psychologiczną, logopedyczną, rehabilitację ruchową.

– Teraz, dzięki nowej sali gimnastycznej, ta oferta dla podopiecznych ośrodka będzie szersza i atrakcyjniejsza – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Bardzo się cieszę, że ta inwestycja zapewni dzieciom większe możliwości rozwoju.

Sala gimnastyczna, którą Miasto zbudowało przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (ul. Antoniuk Fabryczny 40), jest przystosowana do rozgrywek piłki siatkowej, koszykówki, badmintona. Główne boisko ma 12 m x 24 m. Obok niego powstała scena o szerokości 12 m i głębokości 3 m. Budynek sali jest wyposażony w pomieszczenia usługowe i socjalne, m.in. salkę korekcyjną, przebieralnie, toalety z natryskami, pokój nauczycieli wychowania fizycznego. Cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała ponad 8,6 mln zł, z czego 1,7 mln zł stanowi dotacja z PFRON.

W uroczystym otwarciu nowego obiektu uczestniczyła społeczność ośrodka, a także zaproszeni goście – m.in. władze miasta i województwa, dyrektorzy z innych placówek edukacyjnych.

Anna Kowalska

Do góry