• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Na wybory bez biletu

Dodana: 25.03.2024 13:11

Na wybory samorządowe, które odbędą się 7 kwietnia, białostoczanie będą mogli pojechać autobusami BKM bezpłatnie. Taką decyzję – na wniosek prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego – podjęli radni Rady Miasta Białegostoku.

7 kwietnia, w dniu wyborów samorządowych, z opłat za przejazd komunikacją miejską będą zwolnieni wszyscy pasażerowie białostockich autobusów.

– Dzień wyborów, czy to ogólnopolskich, czy samorządowych, to zawsze święto demokracji. Jednocześnie udział w nich to nasz obywatelski obowiązek. Aby ułatwić mieszkańcom dotarcie do lokali wyborczych, zaproponowałem ustanowienie bezpłatnych przejazdów autobusami dla wszystkich. Będą one obowiązywały w granicach Miasta Białegostoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Na pomoc w dotarciu na wybory będą mogły także liczyć osoby niepełnosprawne z dysfunkcją kończyn dolnych. Urząd Miejski zapewni w tym dniu bezpłatny przejazd komunikacją specjalną. Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach pracy urzędu oraz w dniu wyborów od godz. 7.00 do 19.00 pod numerem telefonu (85) 744 34 04.

Opracowanie: Anna Kowalska

Do góry